Futsal Świecie stracił pierwsze punkty we własnej hali

Świecianie w meczu 8. kolejki futsalowej II ligi zremisowali z KP Września 3:3 (1:1). Do zwycięstwa zabrakło 24 sekund. Tym samym rewelacyjna seria sześciu zwycięstw z rzędu dobiegła końca.

We Wrześni Futsal Świecie zwyciężył w drugiej kolejce aż 7:1 i był faworytem meczu rewanżowego. W tym spotkaniu jednak drużyna z Wielkopolski wyciągnęła wnioski i zagrała dużo lepiej przede wszystkim w obronie. Początek mieczu nieco lepiej ułożył się dla świecian. W 3’ minucie Dawid Bocian wykorzystał podanie od Szymona Kocieniewskiego i zdobył pierwszego gola w meczu. Potem spotkanie bardzo się wyrównało. Niby gospodarze mieli przewagę optyczną, ale zespół z Wrześni również groźnie atakował. W 10’ minucie jeden z takich ataków się powiódł, a gola wyrównującego zdobył Artur Giżewski. W końcówce pierwszej połowy świecianie musieli cofnąć się do defensywy i ratować przed przekroczeniem limitu fauli, co ostatecznie im się udało. Sześć minut po wznowieniu gry, gracze z Wrześni wykonywali rzut z autu. Potężnie uderzył prosto na bramkę Bartłomiej Figas, a sędziowie uznali gola, twierdząc, że piłka jeszcze się otarła o jednego z zawodników. Świecianie szybko odpowiedzieli, bo już kilkadziesiąt sekund później bramkę na 2:2 bezpośrednio z rzutu wolnego zdobył Maciej Góra. Świecianie po raz pierwszy wyszli na prowadzenie w 33’ minucie, gdy po mocnym strzale Szymona Kocieniewskiego lot piłki przeciął jeszcze Wojciech Ernest. Goście ruszyli do odrabiania strat. W końcówce wycofali bramkarza i powoli, ale konsekwentnie budowali każdą kolejną akcję w poszukiwaniu strzału. Wreszcie w samej końcówce, na 24 sekundy przy ostatnią syreną udało im się wyrównać za sprawą Łukasza Fechnera. Tym samym Futsal Świecie po raz pierwszy w historii klubu stracił punkty we własnej hali, choć wciąż pozostaje w Świeciu niepokonany. Marzenia o awansie do I ligi futsalowcy ze Świecia najprawdopodobniej będą musieli jednak jeszcze na chwilę odłożyć (wszystko zależy od wyników Beniaminka i Konina), choć nadal ich sytuacja w tabeli jest bardzo dobra.