Remis na koniec roku

W ostatnim spotkaniu w 2022 roku, kończącym zmagania w pierwszej rundzie I ligi futsalu świecianie zremisowali na wyjeździe z LZS Dragon Bojano 5:5 (2:4).

Spotkanie, które pierwotnie miało odbyć się w czwartej kolejce rozpoczęło się dla nas idealnie, gdyż na prowadzenie wyprowadził nas Karol Czyszek w 5 minucie. Gra się uspokoiła, ale cały czas szukaliśmy szansy na podwyższenie wyniku. Bojano również szukało swoich okazji, jednak Semrau w bramce nie był mocno niepokojony. W 13 minucie dopięliśmy swego, kiedy to „Kaczek” dał nam dwubramkową zaliczkę. Ta bramka chyba za bardzo nas rozluźniła, bo już po chwili gospodarze złapali kontakt. Dwie minuty później, czyli w minucie 15 na tablicy wyników mieliśmy już remis 2:2. Dragon delikatnie przejął inicjatywę nad wydarzeniami na boisku. Całe szczęście, że udało nam się wyjść z tego chwilowego marazmu i na przerwę schodziliśmy ponownie mając dwie bramki przewagi. Najpierw niefortunnie w obronie interweniował Madani, a później w samej końcówce pierwszej połowy swoją drugą bramkę w meczu dołożył Czyszek. Druga odsłona zaczęła się ponownie idealnie dla nas. Paweł Kwiatkowski dokładnie przymierzył z rzutu wolnego i prowadziliśmy już 5:2. Wszystko wydawało się być pod kontrolą, a kwestią czasu mogły się wydawać następne gole w naszym wykonaniu. W 30 minucie powróciły stare, dobrze nam znane demony. Po bramce Horbacza na 3:5 Dragon postanowił pójść za ciosem. My staraliśmy się grać więcej z kontry, jednak coś się zacięło. W 35 minucie Ziarko strzelił bramkę na 4:5, a dwie minuty przed końcem Bohm doprowadził do remisu. Rezultatem 5:5 kończymy to spotkanie pełni niedosytu, gdyż komplet punktów był bardzo możliwy. Szanujemy jednak zdobyty cenny punkt i teraz przed nami zasłużony czas na odpoczynek i regenerację przed rundą rewanżową. Jeszcze wiele punktów do podniesienia z parkietu !