Liga: II Liga

Futsal Świecie vs AZS UMK Toruń

Futsal Świecie w ostatnim meczu II ligi pewnie pokonał AZS UMK Toruń 13:1 (9:0).

Drużyna ze Świecia udowodniła, że awans do I ligi nie był przypadkowy. W meczu z Akademikami z Torunia ani przez moment nikt nie miał wątpliwości, kto jest lepszym zespołem.

Spotkanie to w żaden sposób nie przypominało meczu w Toruniu, w którym Futsal Świecie wygrał po ciężkiej przeprawie 3:2. Rewanż okazał się dużo bardziej okazały. Od pierwszych minut świecianie ruszyli do huraganowych ataków, ale na początku spotkania groźne strzały Wojtka Ernesta bronił jeszcze golkiper z Torunia. Pierwsza bramka padła jednak już w 5’ minucie po skutecznej dobitce Dawida Bociana. Kolejne gole to już była tylko kwestia czasu. Po dziesięciu minutach gospodarze prowadzili już 4:0, a do siatki trafiali Marcin Janus, Szymon Kocieniewski (asysta Wanat) i ponownie Dawid Bocian (asysta Kocieniewski). Naszym zawodnikom wciąż było mało i nadal byli zdeterminowani do strzelania kolejnych bramek. Pierwsza połowa zakończyła się więc w iście hokejowym stylu wygraną Futsal Świecie aż 9:0. Kolejne bramki dokładali Góra, Kolmajer, Ernest i Bocian, który skompletował klasycznego hat-tricka. Już siedem sekund po wznowieniu gry w drugiej połowie, torunianie zaskoczyli szybką akcją i golem Korlusa. Jak się później okazało było to jednak ich jedyne trafienie w tym meczu. W drugiej części gospodarze nadal dyktowali warunki gry. Po bramkach Janusa i Ernesta zrobiło się już 11:1. Potem nastąpił pięciominutowy słabszy okres gry obu zespołów, przerwany w 30’ minucie trafieniem Marcina Wanata, któremu asystował bramkarz Bartosz Piotrowski.   Mimo prowadzenia 12:1, to gospodarze zamykali torunian na ich połowie, grając niemal cały czas właśnie z Piotrowskim w roli wycofanego bramkarza. Poskutkowało to jeszcze jednym trafieniem Marcina Janusa, który ustalił wynik meczu na 13:1. Z racji tego, że mecz był rozgrywany w środku tygodnia, działacze postanowili zrezygnować z oficjalnej fety. Do takowej dojdzie podczas Gali Finałowej Stalex Ligi w sobotę 5. marca, gdy nastąpi oficjalnie zakończenie futsalowego sezonu w Świeciu. Nadarzy się więc doskonała okazja do podziękowania zawodnikom za jakże udany sezon.

Wynik meczu:

Futsal Świecie – AZ UMK Toruń 13:1 (9:0)

Bramki:

Futsal Świecie: Bocian 5’, 10’, 20’, Janus 8’, 12’, 32’, Kocieniewski 10’, Góra 13’, Kolmajer 16’, Ernest 17’, 26’, Wanat 30’

AZS: Korlus 21’

vs

KKF Konin vs Futsal Świecie

Szybko spełniły się marzenia kibiców halowej piłki nożnej w Świeciu. Klub Sportowy Futsal Świecie już w pierwszym sezonie od momentu założenia wywalczył sobie awans do I ligi futsalu.

Losy awansu rozstrzygnęły się na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek II ligi – grupa 1. Futsalowcy ze Świecia mieli w tabeli 3 punkty przewagi nad drugim Beniaminkiem 03 Starogard Gdański. Po tym, jak zespół ze Starogardu Gdańskiego przegrał w sobotę 2:4 we Wrześni jasne się stało, że nie dogoni już w tabeli klubu ze Świecia bez względu na wyniki następnych spotkań. Piłkarze i działacze mogli więc śmiało odkorkowywać szampany, choć na większe świętowanie nie było jeszcze czasu, bo w niedzielę ekipa Futsal Świecie już jako pierwszoligowiec udała się na mecz do Konina. Ostatecznie drużyna ze Świecia wygrała z KKF Konin 9:5, potwierdzając, że awans bardzo jej się należał.

Świecianom pozostaje jeszcze do rozegrania mecz z drużyną AZS UMK Toruń (sobota, 19.02, godz. 18.00), który nie będzie miał już jednak większego znaczenia dla układu w tabeli. W Świeciu będziemy mieli więc pierwszą ligę futsalu w której występują łącznie 24 drużyny (po 12 zespołów w 1 lidze północnej i 1 lidze południowej). Kibice w Świeciu będą mieć zatem dużą większą dawkę futsalowych emocji, ponieważ nowy sezon zacznie się już we wrześniu i potrwa prawdopodobnie do kwietnia, a Futsal Świecie rozegra aż 22 mecze – 11 u siebie i tyle samo na wyjeździe. Dość powiedzieć, że czekają nas podwójne derby województwa kujawsko-pomorskiego, ponieważ w I lidze występują również TAF Toruń oraz Dynamik Toruń. Póki co jednak działacze zapraszają kibiców na sobotni mecz z AZS-em UMK Toruń, po którym nastąpi oficjalna, wspólna celebracja awansu do I ligi.

vs
vs

Futsal Świecie vs Beniaminek 03

Świecianie wygrali szósty mecz z rzędu, pokonując Beniaminka 03 Starogard Gdański aż 8:0! Tym samym Futsal Świecie wziął sobie srogi rewanż za pamiętną porażkę z pierwszej kolejki rozgrywek.

Początek meczu był dość trudny. Świecianie przystąpili do spotkania bez Marcina Wanata i Macieja Góry, a Szymon Kocieniewski dał znać, że dojedzie dopiero na drugą połowę meczu. Pierwsze dziesięć minut było dość wyrównane i obie drużyny stwarzały sobie dogodne okazje, ale górą byli bramkarze. Wreszcie strzelecki impas w 11’ minucie przełamał Patryk Kiełpiński, który wcześniej popisał się kilkoma świetnymi interwencjami w obronie. Mimo zdobycia gola obraz gry się nie zmienił i do samego końca pierwszej połowy pojedynek był bardzo wyrównany, a goście również stwarzali sobie doskonałe okazje. Humory miejscowym kibicom zdążył jednak jeszcze bardziej poprawić Adam Kolmajer, który podwyższył prowadzenie Futsal Świecie zdobywając gola na 3 sekundy przed zakończeniem pierwszej połowy!

Druga połowa w wykonaniu Futsal Świecie była już fenomenalna. W 27’ minucie gola na 3:0 dla gospodarzy zdobył Marcin Janus. Niespełna dwie minuty później na 4:0 podwyższył Piotr Kaczkowski. Goście wycofali bramkarza, ale po 50 sekundach stracili kolejnego gola, po tym, jak Piotr Kaczkowski przechwycił piłkę i wypatrzył dobrze ustawionego Dawida Bociana, który strzelił do „pustaka”. Zawodnicy ze Starogardu widząc, że gra z lotnym bramkarzem może doprowadzić ich zespół do jeszcze większej kompromitacji, wycofali się z tego pomysłu. W 35’ minucie gospodarze prowadzili już 6:0 po tym, jak Patryk Kiełpiński wykorzystał podanie od Wojciecha Ernesta. W końcówce świecianie dobili jeszcze przeciwników kolejnymi dwiema bramkami autorstwa Szymona Kocieniewskiego i Dawida Bociana. Na niespełna dwie minuty przed końcem szansę na grę otrzymał jeszcze rezerwowy bramkarz Brajan Olkiewicz. Trzeba dodać, że Daniel Semrau również zaliczył kapitalny występ, zachowując czyste konto przez 38 minut! Ponadto Futsal Świecie po raz pierwszy w swojej historii zagrał mecz, nie tracąc żadnego gola! Świecianom udał się więc doskonale rewanż nad jedynym zespołem w II lidze, który do tej pory odebrał im punkty.

Futsal Świecie – Beniaminek 03 Starogard Gdański 8:0 (2:0)