Sezon: 2021/22

Sezon 2021/22

Futsal Świecie vs AZS UMK Toruń

Futsal Świecie w ostatnim meczu II ligi pewnie pokonał AZS UMK Toruń 13:1 (9:0).

Drużyna ze Świecia udowodniła, że awans do I ligi nie był przypadkowy. W meczu z Akademikami z Torunia ani przez moment nikt nie miał wątpliwości, kto jest lepszym zespołem.

Spotkanie to w żaden sposób nie przypominało meczu w Toruniu, w którym Futsal Świecie wygrał po ciężkiej przeprawie 3:2. Rewanż okazał się dużo bardziej okazały. Od pierwszych minut świecianie ruszyli do huraganowych ataków, ale na początku spotkania groźne strzały Wojtka Ernesta bronił jeszcze golkiper z Torunia. Pierwsza bramka padła jednak już w 5’ minucie po skutecznej dobitce Dawida Bociana. Kolejne gole to już była tylko kwestia czasu. Po dziesięciu minutach gospodarze prowadzili już 4:0, a do siatki trafiali Marcin Janus, Szymon Kocieniewski (asysta Wanat) i ponownie Dawid Bocian (asysta Kocieniewski). Naszym zawodnikom wciąż było mało i nadal byli zdeterminowani do strzelania kolejnych bramek. Pierwsza połowa zakończyła się więc w iście hokejowym stylu wygraną Futsal Świecie aż 9:0. Kolejne bramki dokładali Góra, Kolmajer, Ernest i Bocian, który skompletował klasycznego hat-tricka. Już siedem sekund po wznowieniu gry w drugiej połowie, torunianie zaskoczyli szybką akcją i golem Korlusa. Jak się później okazało było to jednak ich jedyne trafienie w tym meczu. W drugiej części gospodarze nadal dyktowali warunki gry. Po bramkach Janusa i Ernesta zrobiło się już 11:1. Potem nastąpił pięciominutowy słabszy okres gry obu zespołów, przerwany w 30’ minucie trafieniem Marcina Wanata, któremu asystował bramkarz Bartosz Piotrowski.   Mimo prowadzenia 12:1, to gospodarze zamykali torunian na ich połowie, grając niemal cały czas właśnie z Piotrowskim w roli wycofanego bramkarza. Poskutkowało to jeszcze jednym trafieniem Marcina Janusa, który ustalił wynik meczu na 13:1. Z racji tego, że mecz był rozgrywany w środku tygodnia, działacze postanowili zrezygnować z oficjalnej fety. Do takowej dojdzie podczas Gali Finałowej Stalex Ligi w sobotę 5. marca, gdy nastąpi oficjalnie zakończenie futsalowego sezonu w Świeciu. Nadarzy się więc doskonała okazja do podziękowania zawodnikom za jakże udany sezon.

Wynik meczu:

Futsal Świecie – AZ UMK Toruń 13:1 (9:0)

Bramki:

Futsal Świecie: Bocian 5’, 10’, 20’, Janus 8’, 12’, 32’, Kocieniewski 10’, Góra 13’, Kolmajer 16’, Ernest 17’, 26’, Wanat 30’

AZS: Korlus 21’

vs

KKF Konin vs Futsal Świecie

Szybko spełniły się marzenia kibiców halowej piłki nożnej w Świeciu. Klub Sportowy Futsal Świecie już w pierwszym sezonie od momentu założenia wywalczył sobie awans do I ligi futsalu.

Losy awansu rozstrzygnęły się na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek II ligi – grupa 1. Futsalowcy ze Świecia mieli w tabeli 3 punkty przewagi nad drugim Beniaminkiem 03 Starogard Gdański. Po tym, jak zespół ze Starogardu Gdańskiego przegrał w sobotę 2:4 we Wrześni jasne się stało, że nie dogoni już w tabeli klubu ze Świecia bez względu na wyniki następnych spotkań. Piłkarze i działacze mogli więc śmiało odkorkowywać szampany, choć na większe świętowanie nie było jeszcze czasu, bo w niedzielę ekipa Futsal Świecie już jako pierwszoligowiec udała się na mecz do Konina. Ostatecznie drużyna ze Świecia wygrała z KKF Konin 9:5, potwierdzając, że awans bardzo jej się należał.

Świecianom pozostaje jeszcze do rozegrania mecz z drużyną AZS UMK Toruń (sobota, 19.02, godz. 18.00), który nie będzie miał już jednak większego znaczenia dla układu w tabeli. W Świeciu będziemy mieli więc pierwszą ligę futsalu w której występują łącznie 24 drużyny (po 12 zespołów w 1 lidze północnej i 1 lidze południowej). Kibice w Świeciu będą mieć zatem dużą większą dawkę futsalowych emocji, ponieważ nowy sezon zacznie się już we wrześniu i potrwa prawdopodobnie do kwietnia, a Futsal Świecie rozegra aż 22 mecze – 11 u siebie i tyle samo na wyjeździe. Dość powiedzieć, że czekają nas podwójne derby województwa kujawsko-pomorskiego, ponieważ w I lidze występują również TAF Toruń oraz Dynamik Toruń. Póki co jednak działacze zapraszają kibiców na sobotni mecz z AZS-em UMK Toruń, po którym nastąpi oficjalna, wspólna celebracja awansu do I ligi.