Futsal Świecie zrewanżował się Beniaminkowi z wielką nawiązką

Świecianie wygrali szósty mecz z rzędu, pokonując Beniaminka 03 Starogard Gdański aż 8:0! Tym samym Futsal Świecie wziął sobie srogi rewanż za pamiętną porażkę z pierwszej kolejki rozgrywek.

Początek meczu był dość trudny. Świecianie przystąpili do spotkania bez Marcina Wanata i Macieja Góry, a Szymon Kocieniewski dał znać, że dojedzie dopiero na drugą połowę meczu. Pierwsze dziesięć minut było dość wyrównane i obie drużyny stwarzały sobie dogodne okazje, ale górą byli bramkarze. Wreszcie strzelecki impas w 11’ minucie przełamał Patryk Kiełpiński, który wcześniej popisał się kilkoma świetnymi interwencjami w obronie. Mimo zdobycia gola obraz gry się nie zmienił i do samego końca pierwszej połowy pojedynek był bardzo wyrównany, a goście również stwarzali sobie doskonałe okazje. Humory miejscowym kibicom zdążył jednak jeszcze bardziej poprawić Adam Kolmajer, który podwyższył prowadzenie Futsal Świecie zdobywając gola na 3 sekundy przed zakończeniem pierwszej połowy!

Druga połowa w wykonaniu Futsal Świecie była już fenomenalna. W 27’ minucie gola na 3:0 dla gospodarzy zdobył Marcin Janus. Niespełna dwie minuty później na 4:0 podwyższył Piotr Kaczkowski. Goście wycofali bramkarza, ale po 50 sekundach stracili kolejnego gola, po tym, jak Piotr Kaczkowski przechwycił piłkę i wypatrzył dobrze ustawionego Dawida Bociana, który strzelił do „pustaka”. Zawodnicy ze Starogardu widząc, że gra z lotnym bramkarzem może doprowadzić ich zespół do jeszcze większej kompromitacji, wycofali się z tego pomysłu. W 35’ minucie gospodarze prowadzili już 6:0 po tym, jak Patryk Kiełpiński wykorzystał podanie od Wojciecha Ernesta. W końcówce świecianie dobili jeszcze przeciwników kolejnymi dwiema bramkami autorstwa Szymona Kocieniewskiego i Dawida Bociana. Na niespełna dwie minuty przed końcem szansę na grę otrzymał jeszcze rezerwowy bramkarz Brajan Olkiewicz. Trzeba dodać, że Daniel Semrau również zaliczył kapitalny występ, zachowując czyste konto przez 38 minut! Ponadto Futsal Świecie po raz pierwszy w swojej historii zagrał mecz, nie tracąc żadnego gola! Świecianom udał się więc doskonale rewanż nad jedynym zespołem w II lidze, który do tej pory odebrał im punkty.

Futsal Świecie – Beniaminek 03 Starogard Gdański 8:0 (2:0)

Bramki:

Kiełpiński 11’, 35’, Bocian 30’, 39’, Kolmajer 20’, Janus 27’,  Kaczkowski 29’, Kocieniewski 37’,

Żółte kartki: Janus, Kaczkowski

Skład Futsal Świecie: Semrau – Wiśniewski, Ernest, Janus, Kiełpiński – Olkiewicz, Bocian, Kaczkowski, Kocieniewski, Komur, Kolmajer