Szykuje się super mecz – Legia Warszawa przyjeżdża do Świecia!

Futsal Świecie nie mógł sobie wyobrazić bardziej spektakularnego rozpoczęcia sezonu. Na nowym parkiecie z nowym trenerem, futsalowcy ze Świecia zaprezentują się kibicom w towarzyskiej konfrontacji z Legią Warszawa. Przed samym meczem odbędzie się prezentacja drużyny na sezon 2022/23.

Marki warszawskiej Legii żadnemu kibicowi piłki nożnej nie trzeba przedstawić. W poprzednim sezonie Legioniści zakończyli rozgrywki Statscore Futsal Ekstraklasy na 11. miejscu, notując 10 zwycięstw, 5 remisów i 15 porażek.

Dla zawodników ze Świecia konfrontacja z Legią będzie czwartym sparingiem w okresie przygotowawczym. We wcześniejszych meczach Futsal Świecie przegrał na wyjeździe 2:5 z drużyną We-Met Kamienica Królewska oraz dwukrotnie  LSSS Team Lębork (spadkowicza z Ekstraklasy) 4:3 w Lęborku oraz 4:2 w hali w Jeżewie.  

Legia Warszawa z kolei rozpoczęła już rozgrywki w Futsal Ekstraklasie. W meczu pierwszej kolejki Legioniści przegrali na wyjeździe z BSF ABJ Powiat Bochnia 4:6. Bramki dla Legii zdobywali w tym meczu: Andre Luiz De Lima Silva, Michał Madej i dwukrotnie Mariusz Milewski, grający trener warszawian. To zresztą łączy oba kluby, ponieważ zarówno Legia, jak i Futsal Świecie będę w tym sezonie występować na parkietach z grającymi trenerami. W drużynie ze Świecia funkcję tę będzie pełnił oczywiście Marcin Mikołajewicz.