Ciasno zrobiło się w tabeli

W ostatniej kolejce pauzowaliśmy, przez co spadliśmy na dziewiąte miejsce. W tabeli zrobił się jednak taki ścisk, że w przypadku wygranej w zaległym meczu, moglibyśmy zostać nawet wiceliderami!

Jak wiecie zespół LZS Dragon Bojano poprosił o przełożenie meczu z poprzedniej kolejki na grudzień. Zrobiła nam się więc jednomeczowa zaległość, przez co spadliśmy na dziewiąte miejsce w tabeli. Mamy w tej chwili 5 punktów, ale lider We-Met Futsal Club Kamienica Królewska ma ich 9, a więc tylko o 4 więcej, a wicelider – AZS UG Gdańsk 7 „oczek”, podobnie jak trzy inne drużyny.

To oznacza, że wszystko jest tak naprawdę w naszych nogach, bo w przypadku zdobycia kompletu punktów w zaległym meczu możemy znaleźć się w TOP 3 ligowej tabeli. Porażka może jednak oznaczać okopanie się w dolnej strefie. Do Bojana jedziemy jednak dopiero w grudniu, a przed nami już lada chwila arcyważny mecz z LSSS Lębork. W okresie przygotowawczym po bardzo trudnych meczach dwukrotnie pokonaliśmy spadkowicza z Ekstraklasy. Zawodnicy z Lęborka przyjadą jednak do nas podwójnie zmotywowani, ponieważ ostatnio w lidze niespecjalnie im się wiedzie. W trzeciej kolejce ekipa z Lęborka przegrała u siebie z Kamienicą aż 0:6, a w ubiegły weekend również we własnej hali uległa Futsalowi Szczecin 2:3. Musimy się zatem spodziewać, że nasi rywale będą chcieli przełamać niemoc właśnie w meczu wyjazdowym w Świeciu. Trzymajcie zatem za nas kciuki!