Misja – poskromić „Czerwone diabły” i wyrównać rekord

Futsal Świecie zmierzy się w 1/16 finału Pucharu Polski z czternastym zespołem Futsal Ekstraklasy. Jeśli podopiecznym Marcina Mikołajewicza uda się po raz pierwszy w historii wyeliminować zespół z najwyżej klasy rozgrywkowej, to wyrównają rekord Świecia jeżeli chodzi o występy w Pucharze Polski.

W lutym 2021 roku zespół pod nazwą Gresta/Espack/Sadowska zmierzył się w 1/8 finału Pucharu Polski z LSSS Team Lębork, zespołem wtedy jeszcze występującym w Futsal Ekstraklasie. Gresta przegrała to pamiętne spotkanie 4:5, ale ustanowiła rekord dla naszego miasta w postaci awansu do 1/8 rozgrywek pucharowych na szczeblu ogólnopolskim.

Dwa lata po tym wydarzeniu, szansę na wyrównanie tego osiągnięcia będzie miał Futsal Świecie, ale klub ze Świecia ponownie trafił na rywala z najwyższej półki. Najbliższy przeciwnik – Red Devils Chojnice zajmuje obecnie przedostatnie, czternaste miejsce w tabeli Ekstraklasy (tabela według oficjalnej strony Fogo Futsal Ekstraklasy) i jest poważnie zagrożony spadkiem. Ekipa „Czerwonych diabłów” do tej pory zgromadziła 12 punktów w 17 meczach (3 zwycięstwa, 3 remisy i 11 porażek).

Najlepszymi strzelcami zespołu z Chojnic w Futsal Ekstraklasie są: Łotysz Janis Pastars i Gruzin Guladi Kokoladze – obaj mają na koncie po 5 bramek. Co ciekawe, kibice w Świeciu mogą pamiętać o dwóch graczach Red Devils, którzy występowali na parkiecie w Świeciu w ramach spotkań Stalex Ligi. Mowa tu o Patryku Laskowskim i Adrianie Kaczorowskim, którzy reprezentowali POL-HEM/Kar-Sur/Agrokompleks.

Red Devils Chojnice przystąpią do pojedynku pucharowego z Futsal Świecie na pewno na nieco większej świeżości, ponieważ pauzowali w ostatniej kolejce Futsal Ekstraklasy w której gra obecnie 15 zespołów.

Fot. Źródło: https://futsalekstraklasa.pl/zawodnicy/red-devils-chojnice