Futsal Świecie zaczyna długą batalię o Ekstraklasę

Dalekim wyjazdem do Białegostoku, podopieczni Marcina Mikołajewicza rozpoczną kampanię 2023/24 w grupie północnej I ligi futsalu. Zespół ze Świecia uznawany jest za jednego z faworytów, a trener mówi wprost, że chce poprawić wynik z poprzedniego sezonu.

W pierwszym meczu nowego sezonu Futsal Świecie zmierzy się w sobotni wieczór na wyjeździe (23.09, godzina 20.00) z ekipą Futbalo Białystok. To spotkanie może być traktowane w kategoriach „meczu kolejki” ponieważ zmierzą się ze sobą trzeci z czwartym zespołem 1 Ligi Futsalu z sezonu 2022/23. Białostoczanie piszą nawet w swoich mediach społecznościowych, że mają ze świecianami sportowe rachunki do wyrównania, bo to właśnie Futsal Świecie zrzucił ich z trzeciego miejsca na podium w ostatniej kolejce poprzedniego sezonu. Przypominają jednak przy tym, że mają niekorzystny bilans spotkań z Futsal Świecie. Do tej pory obie ekipy spotkały się dwukrotnie. W Białymstoku drużyna Marcina Mikołajewicza wygrała 5:3, a w Świeciu padł remis 2:2.
Zespół z logo pantery wzmocnił się przed nowym sezonem. Do drużyny dołączyli dwaj bardzo doświadczeni futsalowcy: Mateusz Cyman i Marcin Mrówczyński. Kibice liczą również na dobrą postawę Maksymiliana Lewandowskiego i byłego bramkarza Lecha Poznań, Karola Drażdżewskiego. Listę transferów uzupełniają: Jakub Wiśniewski (z TAF-u Toruń), oraz wychowankowie Unisław Team PBDI, Łukasz Komur i Kacper Babik.
Z klubem pożegnali się natomiast: Wojciech Ernest, Patryk Kiełpiński, Tomasz Wiśniewski, Bartosz Piotrowski i Arkadiusz Szczygieł.
– Chcemy za wszelką cenę poprawić wynik z poprzedniego sezonu – mówił podczas konferencji prasowej Marcin Mikołajewicz, trener Futsal Świecie.
Gdyby zapowiedzi trenera się potwierdziły, to Futsal Świecie mierzy w co najmniej drugie miejsce w tabeli, dające prawo do gry w barażu, choć w Świeciu nikt już nie ukrywa, że głównym celem jest Fogo Futsal Ekstraklasa.
Pierwsi rywale świecian w nowym sezonie również wypowiadają się o drużynie Marcina Mikołajewicza w samych superlatywach, przypominając, że trio: Piotr Kaczkowski, Karol Czyszek, Adam Kolmajer „ustrzeliło” w poprzednim sezonie łącznie 49 bramek!
Kibice w Świeciu muszą się jeszcze uzbroić trochę w cierpliwość, ponieważ Futsal Świecie we własnej hali zagra dopiero w drugiej kolejce, w sobotę 30.09 o godzinie 15.30 z beniaminkiem I ligi, KKF Konin.
Futbalo Białystok zapowiada, że mecz będzie transmitowany na kanale Onrec – live streaming.