Futsal Świecie zaczyna nowy sezon przed własnymi kibicami

Podopieczni Marcina Mikołajewicza w meczu drugiej kolejki I ligi grupy północnej zmierzą się z KKF Automobile Torino Konin, beniaminkiem, który rywalizował ze świecianami dwa lata temu w II lidze.

Oba kluby spotkały się do tej pory oficjalnie dwukrotnie, dwa lata temu wtedy jeszcze w ramach rozgrywek II ligi futsalu. Bilans jest bardzo korzystny dla Futsal Świecie, który zwyciężył we własnej hali z KKF Konin 6:3 (28 listopada 2021 roku) oraz na wyjeździe 9:5 (12 lutego 2022 roku). Łącznie więc świecianie zaaplikowali w dwóch meczach rywalom 15 goli, tracąc 8, a więc mecze pomiędzy tymi zespołami do tej pory obfitowały w dużą ilość bramek.
Jak będzie w sobotę? Na pewno będzie to zupełnie inne spotkanie, ponieważ obie drużyny dysponują zupełnie innym niż dwa lata temu potencjałem. KKF Automobile Torino Konin sprawił w pierwszej kolejce nie lada niespodziankę, pokonując jako beniaminek we własnej hali KS Gniezno 6:3. Futsal Świecie zremisował w meczu wyjazdowym z Futbalo Białystok 1:1, po debiutanckim golu w plastronie lotnego bramkarza Maksymiliana Lewandowskiego. Świecianie staną więc przed sporą presją, ponieważ to oni muszą, a goście z Konina mogą wygrać to spotkanie.
Początek spotkania w Hali Widowiskowo-Sportowej w Świeciu w sobotę 30.09 o godzinie 15.30. Wstęp na mecz będzie oczywiście bezpłatny.