Pierwszy trening z dziećmi już za nami

Futsal Świecie we współpracy z Klubem Sportowym Wda Świecie rozpoczął nowy projekt szkolenia młodzieży. W pierwszych zajęciach pod okiem naszych zawodników wzięło udział ponad dwudziestu chłopców.

Zajęcia miały charakter otwarty, każdy rodzić mógł przyprowadzić dziecko w wieku 10-13 lat. Trening poprowadzili Marcin Wanat i Olaf Wójtowicz.
– Widać, że na treningu pojawili się chłopcy z różnych klubów. Widać było, że niektórzy mają koszulki Wisły Gruczno, inni Strażaka Przechowo, no i Wdy Świecie. Projekt ma przede wszystkim charakter szkoleniowy, ale ma również doprowadzić do tego, aby dzieci przede wszystkim bawiły się poprzez zajęcia ruchowe. Nie jest w tej chwili ważne, czy w przyszłości wybiorą grę na trawie, czy postawią na futsal. Dzieci, które złapią bakcyla piłki nożnej mogą również zapisać się na zajęcia do Wdy Świecie, gdzie treningi odbywają się częściej, a dzieci uczestniczą w turniejach i meczach mistrzowskich – mówi Michał Żurowski, dyrektor sportowy Wdy Świecie.
Zadowolenia z frekwencji na pierwszych zajęciach nie krył również Grzegorz Fetter, Prezes Futsal Świecie.
– Cieszymy się, że już na pierwszych zajęciach pojawiło się tylu chłopców. Rodzice pytają o przedział wiekowy. Na razie postawiliśmy na dzieci w wieku 10-13 lat, ale oczywiście dopuszczamy drobną tolerancję w obie strony. Póki co jest to projekt o dość luźnym charakterze. Chcemy obserwować, jak to się dalej potoczy. Na razie nie myślimy jeszcze, czy powstanie z tego regularna drużyna w konkretnej kategorii wiekowej, na pewno czas pokaże w którą stronę to pójdzie – mówi Prezes.
Przypomnijmy, że bezpłatne treningi futsalowe dla chłopców realizowane we współpracy Futsalu Świecie i Klubu Sportowego Wda Świecie odbywają się w każdą środę o godzinie 18.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Świeciu. Zachęcamy, aby rodzice pojawiali się kilka minut wcześniej na hali, aby zdążyć przygotować dzieci do treningów.