Nie zaprzepaścić wygranej w Chojnicach

Sobotni mecz z LSSS Lębork będzie dla Futsalu Świecie niezwykle ważny. Ewentualna strata punktów mogłaby zniweczyć trud odniesiony w meczu z Red Devils, natomiast wygrana pozwoli cały czas utrzymywać presję nad „Czerwonymi diabłami”.

Przed podopiecznymi Marcina Mikołajewicza kolejny mecz z przeciwnikiem ze ścisłej czołówki. Nastroje w drużynie po wygranej ze Szczecinem i Chojnicami są doskonałe, ale aby je podtrzymać konieczna jest wygrana z ekipą LSSS Lębork. Nasz sobotni rywal jest naszym sąsiadem w tabeli. Zajmuje obecnie trzecie miejsce z dorobkiem 16 punktów, mamy więc 4 punkty przewagi. Nawet w przypadku porażki utrzymamy zatem pozycję wicelidera, ale chodzi przede wszystkim o to, aby cały czas utrzymywać presję nad głównym rywalem do awansu, a więc drużyną Red Devils.
LSSS Lębork przystąpi do meczu w Świeciu opromieniony wysokim zwycięstwem 11:2 nad KS Gniezno. Z drugiej jednak strony w dwóch poprzedzających ten mecz kolejkach, zespół z Lęborka doznał dwóch porażek 1:2 w Gdańsku i szczególnie niespodziewanej 3:4 u siebie z Wenecją Pułtusk.
Futsal Świecie ma bardzo dobry bilans dotychczasowych meczów z ekipą z Lęborka. W poprzednim sezonie w obu meczach górą byli świecianie, wygrywając w październiku 2022 roku we własnej hali 5:1 i w marcu 2023 roku na wyjeździe 5:2. Pora zatem powalczyć o trzecią wygraną z rzędu w tej konfrontacji.