Tego meczu nie można przegapić. Do Świecia przyjeżdża ekstraklasa

Futsal Świecie po raz trzeci w historii stanie przed szansą na wyeliminowanie z Pucharu Polski drużyny Fogo Futsal Ekstraklasy. Tym razem jednak poprzeczka będzie postawiona najwyżej, bo do Świecia przyjeżdża zespół, który zajmuje obecnie szóste miejsce w Polsce.

Na ten mecz od samego losowania czekają kibice futsalu w powiecie świeckim. Rywalem podopiecznych Marcina Mikołajewicza będzie ekipa GI Malepszy Arth Soft Leszno. Zespół z Wielkopolski jeszcze niedawno zajmował czwarte miejsce w tabeli Fogo Futsal Ekstraklasy, ale ostatnio przytrafiły mu się dwie porażki z rzędu (po bardzo wyrównanych meczach) i obecnie zajmuje szóstą lokatę. Świecianie to oczywiście lider pierwszej ligi grupy północnej. Na ile będzie w stanie postawić się faworytowi? To pytanie nurtuje obecnie najbardziej kibiców ze Świecia. W drużynie Futsalu Świecie pod znakiem zapytania stoi występ Maksymiliana Lewandowskiego, który nabawił się lekkiego urazu podczas ostatniego meczu w Koninie. Pozostali zawodnicy są w pełni sił i bardzo zmotywowani na to spotkanie. Kogo najbardziej nasi zawodnicy powinni się obawiać? W tej chwili najskuteczniejszymi graczami drużyny z Leszna są Jakub Kąkol i Rajmund Siecla. Obydwaj zdobyli w tym sezonie ekstraklasy już 14 bramek. Tylko jednego gola mniej ma na koncie Viacheslav Kozhemiaka, który z kolei w ostatnich kolejkach błysnął sporą skutecznością. Na ten tercet powinniśmy zwracać największą uwagę, ale poza tym również na pozostałych zawodników zagranicznych: Jose Luisa Tangarife Restrepo i Daniela Gallego Garcię.

Mecz pucharowy wzbudza w Świeciu ogromne emocje. Przyjazd zapowiedział Prezes Fogo Futsal Ekstraklasy, Paweł Mrozkowiak oraz prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Eugeniusz Nowak. Na trybunach zasiądą również wszyscy sponsorzy klubu oraz szefowie i prezesi największych firm ze Świecia i okolic, a także samorządowcy. Mecz 1/16 finału Pucharu Polski rozpocznie się w Hali Widowiskowo – Sportowej w Świeciu w niedzielę 4 lutego o godz. 17.00. Wstęp bezpłatny. W przerwie spotkania zaplanowano prezentację drużyny Futsal/Wda Świecie U17, która za tydzień weźmie udział w turnieju finałowym o Mistrzostwo Polski w tej kategorii wiekowej w futsalu.