Do awansu zabrakło bardzo niewiele

Zespół Futsal/Wda Świecie U-17 zajął trzecie miejsce w swojej grupie podczas Turnieju Finałowego Mistrzostw Polski w Wilkowicach i nie awansował do dalszych gier. Świecianom na drodze do awansu stanął gorszy bilans bramkowy.

Już pierwszego dnia turnieju, świecianie zmierzyli się z głównym faworytem i jak się potem okazało późniejszym Mistrzem Polski, Rekordem Bielsko-Biała. Rywale zwyciężyli 5:1 i od razu pokazali, że są głównymi kandydatami do triumfu. Drugi dzień zmagań rozpoczął się dużo lepiej, bo zespół Futsal/Wda Świecie pokonał Polonię 1912 Leszno 2:1. O awansie miał zatem zadecydować ostatni mecz z Pogonią Sokół Lubaczów, w którym drużyna ze Świecia ze względu na gorszy bilans bramkowy potrzebowała zwycięstwa do awansu.
– Nasz zespół miał w tym spotkaniu zdecydowaną przewagę. Oddaliśmy mnóstwo strzałów, a rywale właściwie tylko jeden i to z dwunastu metrów, niestety skuteczny. My odpowiedzieliśmy tylko jednym golem i mecz zakończył się remisem, który niestety nie pozwolił nam awansować – mówi Marcin Kulewski, wiceprezes Futsal Świecie.
Ostatecznie więc zespół ze Świecia zajął w swojej grupie trzecie miejsce, co nie dało awansu do ćwierćfinału. Mistrzem Polski U-17 został Rekord Bielsko-Biała.
Wyniki grupy C:
Polonia 1912 Leszno – Pogoń Sokół Lubaczów 3:2
Rekord Bielsko-Biała – Futsal/Wda Świecie 5:1
Polonia 1912 Leszno – Futsal/Wda Świecie 1:2
Rekord Bielsko-Biała – Pogoń Sokół Lubaczów 0:2
Pogoń Sokół Lubaczów – Futsal/Wda Świecie 1:1
Rekord Bielsko-Biała – Polonia 1912 Leszno 6:0
Tabela:
1. Rekord Bielsko-Biała 6 pkt 11:3
2. Pogoń Sokół Lubaczów 4 pkt 5:4
3. Futsal/Wda Świecie 4 pkt 4:7
4. Polonia 1912 Leszno 3 pkt 4:10
Dziękujemy za pomoc w organizacji wyjazdu firmom: Piotr Budowniczy – wynajem samochodów, Piotr Brachucki – usługi pogrzebowe, Haber, Rasz, Gresta, MK.