Rollercoaster emocji zakończony wygraną z BAF Bonito Białystok

Wbrew oczekiwaniom spotkanie z przedostatnią drużyną przysporzyło kibicom wiele nerwów. Świecianie po przekonującej pierwszej połowie, na początku drugiej dali się zaskoczyć i dwukrotnie goście zbliżyli się na różnicę jednej bramki. Końcówka jednak była piorunująca w wykonaniu „Panter”.

W meczu z Bonito, trener Marcin Mikołajewicz nie mógł skorzystać z pauzującego za kartki Marcina Mrówczyńskiego. Do składu wrócił natomiast Mateusz Cyman. Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando gospodarzy i była zdecydowanie spokojniejsza. Futsal Świecie stwarzał sobie mnóstwo okazji, ale głównie były to strzały z dystansu, które albo trafiały w kotarę albo bronił je Kacper Laskowski. Przełamanie nastąpiło w 10’ minucie, gdy po podaniu Szymona Kocieniewskiego, bramkarza gości strzałem po ziemi zaskoczył Jakub Wiśniewski. Dwie minuty później świecianie wyprowadzili szybką kontrę i po podaniu Lewandowskiego, na 2:0 podwyższył Jakub Hapka. Zespół Bonito stwarzał sobie do tej pory mało okazji, próbując najczęściej długich podań lub wyrzutów od bramkarza. W 17’ minucie Futsal Świecie przeprowadził kolejną szybką akcję, po której trzeciego gola zdobył Adam Kolmajer (asysta Wiśniewskiego). Wydawało się, że wszystko idzie zgodnie z planem, a mecz jest pod pełną kontrolą. Tymczasem na 9 sekund przed przerwą, błąd popełnił Daniel Semrau, który wyszedł daleko od bramki i podał piłkę prosto pod nogi Łukasza Gryko, który skierował ją do siatki.
Mimo bramki straconej w takich okolicznościach, świecianie w 4’ minucie drugiej połowy podwyższyli wynik po uderzeniu Maksymiliana Lewandowskiego. Kolejne sześć minut mogło już jednak zszokować zarówno trenera, jak i kibiców na trybunach. Zespół z Białegostoku ruszył do zdecydowanego natarcia, jakby zyskując drugie życie. W ciągu niespełna dwóch minut, goście zmniejszyli przewagę świecian do zaledwie jednej bramki. Znakomite kontry wykończyli Damian Bieliński i Paweł Rudkowski i Futsal Świecie prowadził już tylko 4:3. W 29’ minucie ładnym strzałem wynik podwyższył Karol Czyszek, ale znów nie minęła nawet minuta, a Paweł Rudowski zdobył gola dla Bonito na 4:5. Dosłownie kilkadziesiąt sekund później zespół trenera Mikołajewicza znów prowadził różnicą dwóch goli po trafieniu Adama Kolmajera. Mecz zrobił się bardzo nerwowy. Zespół z Białegostoku przekroczył limit fauli, ale karnego przedłużonego nie wykorzystał tym razem Adam Kolmajer. Dopiero bramka na 7:4 Olafa Wójtowicza w 32’ minucie pozwoliła gospodarzom na złapanie lekkiego oddechu. Po tym golu, goście nie byli już w stanie się podnieść. Mimo licznych prób, nie strzelili już w tym meczu więcej goli, a wynik w 40’ minucie na 8:4 dla Futsalu Świecie ustalił Olaf Wójtowicz.