To będzie najważniejszy mecz w historii świeckiego futsalu

Niedzielny pojedynek Futsalu Świecie z Red Devils Chojnice może zadecydować o tym, który z zespołów wywalczy bezpośredni awans do Fogo Futsal Ekstraklasy. Stawka spotkania jest ogromna, stąd w klubie panuje pełna mobilizacja.

Tabela I ligi grupy północnej już od wielu kolejek ułożyła się w ten sposób, że w walce o bezpośredni awans do Ekstraklasy pozostały już tylko dwa zespoły – Świecie i Chojnice. Aktualnie drużyna „Czerwony Diabłów” wyprzedza świeckie Pantery zaledwie o jeden punkt, ale to wszystko może się zmienić po niedzielnym meczu.

– To nie będzie najważniejszy mecz sezonu, to będzie najważniejszy mecz w całej historii naszego klubu – przekonuje Tomasz Keller, rzecznik prasowy Futsal Świecie – Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że po tym meczu, każdy z zespołów rozegra jeszcze trzy kolejki, gdzie również może się potknąć, ale patrząc na obecną dyspozycję obu ekip, można w dużej mierze zakładać, że jedna z drużyn zrobi w niedzielę ogromny krok w kierunku Fogo Futsal Ekstraklasy – dodaje Keller.

W pierwszym spotkaniu, pomiędzy obiema drużynami, które odbyło się w połowie listopada w Chojnicach, górą był Futsal Świecie, który zwyciężył 3:1. Świecianie są obecnie jedyną w lidze niepokonaną drużyną, mają też najlepszy bilans strzelonych bramek (115) i najmniej straconych (36). Mimo to „świeckie pantery”, zajmują dopiero drugie miejsce w tabeli, bo przytrafiły im się po drodze trzy remisy (w Białymstoku z Futbalo, w Gnieźnie i u siebie z Wenecją Pułtusk).

Klub zapowiedział na niedzielny mecz wiele atrakcji. Po raz pierwszy ma zostać uruchomiona strefa dla dzieci, gdzie kibice będą mogli zostawić swoje pociechy pod okiem animatorów, aby móc obejrzeć mecz. W przerwie meczu odbędą się konkursy z nagrodami dla pierwszych dwustu kibiców, którzy odbiorą specjalne bilety z numerkami.

– Do wygrania będą vouchery do Restauracji Oliwa w Ogniu, karnety na myjnię samochodową Ekopara, do strzelnicy Forteca, a także voucher do barbera Marcina Marchewicza. Warto więc przyjść na mecz wcześniej, choćby po to, aby zająć sobie krzesełko. Arenę główną otworzymy już od 17.10 – informuje rzecznik.

Ponadto w przerwie meczu pokaz taneczny zaprezentuje grupa Natalii Głowali, a w przerywnikach muzyczne sety będzie puszczał Tomek Kempiński – „Przestrzennybit”.

Mecz zaplanowano na godzinę 18.00 w niedzielę 24. marca. Wstęp bezpłatny.