vs

Wyniki

KlubI PołowaII PołowaWynik
KKF Konin325
Futsal Świecie459

Szczegóły

Data Czas Liga Sezon Kolejka
12 lutego 2022 Termin do ustalenia II Liga 2021/22 IX

Miejsce spotkania

Wyjazd

Futsal Świecie

6Bocian Dawid Zawodnik z pola
9Ernest Wojciech Zawodnik z pola
11Janus Marcin Zawodnik z pola
7Kaczkowski Piotr Zawodnik z pola
12Kocieniewski Szymon Zawodnik z pola
14Kolmajer Adam Zawodnik z pola
10Wanat Marcin Zawodnik z pola
5Wiśniewski Tomasz Zawodnik z pola
2Piotrowski Bartosz Bramkarz

Podsumowanie

Szybko spełniły się marzenia kibiców halowej piłki nożnej w Świeciu. Klub Sportowy Futsal Świecie już w pierwszym sezonie od momentu założenia wywalczył sobie awans do I ligi futsalu.

Losy awansu rozstrzygnęły się na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek II ligi – grupa 1. Futsalowcy ze Świecia mieli w tabeli 3 punkty przewagi nad drugim Beniaminkiem 03 Starogard Gdański. Po tym, jak zespół ze Starogardu Gdańskiego przegrał w sobotę 2:4 we Wrześni jasne się stało, że nie dogoni już w tabeli klubu ze Świecia bez względu na wyniki następnych spotkań. Piłkarze i działacze mogli więc śmiało odkorkowywać szampany, choć na większe świętowanie nie było jeszcze czasu, bo w niedzielę ekipa Futsal Świecie już jako pierwszoligowiec udała się na mecz do Konina. Ostatecznie drużyna ze Świecia wygrała z KKF Konin 9:5, potwierdzając, że awans bardzo jej się należał.

Świecianom pozostaje jeszcze do rozegrania mecz z drużyną AZS UMK Toruń (sobota, 19.02, godz. 18.00), który nie będzie miał już jednak większego znaczenia dla układu w tabeli. W Świeciu będziemy mieli więc pierwszą ligę futsalu w której występują łącznie 24 drużyny (po 12 zespołów w 1 lidze północnej i 1 lidze południowej). Kibice w Świeciu będą mieć zatem dużą większą dawkę futsalowych emocji, ponieważ nowy sezon zacznie się już we wrześniu i potrwa prawdopodobnie do kwietnia, a Futsal Świecie rozegra aż 22 mecze – 11 u siebie i tyle samo na wyjeździe. Dość powiedzieć, że czekają nas podwójne derby województwa kujawsko-pomorskiego, ponieważ w I lidze występują również TAF Toruń oraz Dynamik Toruń. Póki co jednak działacze zapraszają kibiców na sobotni mecz z AZS-em UMK Toruń, po którym nastąpi oficjalna, wspólna celebracja awansu do I ligi.