Nie o takim debiucie marzyliśmy

W pierwszym, historycznym meczu w II lidze, zespół Futsal Świecie przegrał na wyjeździe z Beniaminkiem 03 Starogard Gdański 2:3 po golu straconym w ostatniej sekundzie w kuriozalnych okolicznościach.

Kibice w Świeciu długo czekali na oficjalny debiut w II lidze futsalu swojego zespołu. Mecz pierwszej kolejki w której przeciwnikiem miał być Futsal Gostyń został przełożony, tak więc ekipa ze Świecia swój debiut zaliczyła dopiero w ramach drugiej kolejki wyjazdowym meczem ze Starogardem Gdańskim. Pierwsza połowa przebiegła po myśli ekipy ze Świecia. Historycznego, pierwszego gola w rozgrywkach zdobył dla Futsal Świecie Dawid Bocian. Kilka minut później ten sam zawodnik asystował przy bramce na 2:0 autorstwa Macieja Śliwińskiego. Nic nie zapowiadało dramatycznej końcówki, jaka miała się rozegrać w drugiej połowie. Po przerwie gospodarze ruszyli z impetem do ataków, choć świecianie również mieli swoje sytuacje. Kilkukrotnie groźnie na bramkę Starogardu strzelali Patryk Kiełpiński i Maciej Góra. Po przerwie między słupkami bramki świecian doszło natomiast do zmiany. Daniel Semrau ustąpił miejsca Bartoszowi Piotrowskiemu. Gospodarze naciskali coraz bardziej i wreszcie zdobyli gola kontaktowego, po skutecznej dobitce. Po paru minutach gracze Beniaminka dopięli swego i doprowadzili do remisu 2:2. Sama końcówka była już bardzo dramatyczna. Na 20 sekund przed końcem meczu świecianie zdobyli bramkę, ale sędzia dopatrzył się faulu w ataku i na domiar złego ukarał drugą żółtą kartką Szymona Kocieniewskiego. Gospodarze wzięli przerwę na żądanie i zaplanowali pieczołowicie ostatnią akcję meczu. Po wymianie kilku podań, Beniaminek zdobył gola dosłownie w ostatniej sekundzie spotkania! Jak czytamy jednak na profilu FB Futsal Świecie, bramka padła w co najmniej problematycznych okolicznościach, ponieważ nie zawyła końcowa syrena, a czas leciał sobie dalej aż do 20’12 min. Gospodarze radowali się ze zwycięstwa, a zdenerwowani świecianie domagali się anulowania bramki. Sędziowie po chwili wahania wznowili jednak grę, dając drużynie ze Świecia ostatnią sekundę na dokończenie meczu. Oczywiście wynik nie uległ już zmianie. W ten sposób Futsal Świecie przegrał w swoim debiucie w II lidze. Kolejne spotkanie futsalowcy rozegrają 20. listopada we Wrześni. Pierwszy mecz w Świeciu odbędzie się natomiast 28. listopada. Rywalem Futsal Świecie będzie KKF Konin.