Futsal Świecie rozgromił lidera z Wrześni 7:1!

Świecie ma pierwsze, historyczne zwycięstwo w II lidze futsalu! Futsalowcy spod znaku pantery, pokonali na wyjeździe bardzo wysoko dotychczasowego lidera tabeli, udowadniając, że porażka w Starogardzie Gdańskim była tylko wypadkiem przy pracy.

Mecz od samego początku doskonale ułożył się dla świecian, bo już w 40’ sekundzie wynik otworzył Wojciech Ernest. Gospodarze wyrównali trzy minuty później po golu z rzutu wolnego. Świecianie rozegrali jednak kapitalnie końcówkę pierwszej połowy, co przesądziło o losach całego meczu. Futsal Świecie zdobył w tym okresie cztery gole w niecałe cztery minuty! Do siatki trafiali Adam Kolmajer po podaniu Mateusza Komura, Wojciech Ernest (asysta Maciej Góra) oraz Tomasz Wiśniewski. Tuż przed przerwą prowadzenie na 5:1 podwyższył Adam Kolmajer. „Kolmi” zagrał kapitalne zawody i już w pierwszej minucie drugiej połowy po jego uderzeniu skuteczną dobitką popisał się Dawid Bocian. Wynik na 7:1 dla Futsal Świecie ustalił Szymon Kocieniewski. W niedzielę 28. listopada o godzinie 18.00 Futsal Świecie zadebiutuje we własnej hali. Rywalem świecian będzie ekipa KKF Konin.

KP Wooden Villa Września – Futsal Świecie 1:7 (1:5)