Zawodnicy Futsal Świecie akademickimi mistrzami Polski

Czterech zawodników, występujących na co dzień w barwach drużyny ze Świecia wywalczyło w Gdańsku tytuł najlepszej drużyny akademickiej, reprezentując barwy uczelni WSG Bydgoszcz.

Akademickie Mistrzostwa Polski w Futsalu to prestiżowa impreza w której rywalizują uczelnie z całego kraju. W składach drużyn, uczestniczących w rozgrywkach często występują zawodnicy, którzy przynależą do klubów, biorących udział w lidze. Wyższa Szkoła Gospodarki z Bydgoszczy wystawiła skład w którym znalazło się czterech zawodników Futsalu Świecie – Karol Czyszek, Paweł Kwiatkowski, Olaf Wójtowicz i Bartosz Piotrowski.

Co ciekawe zespół WSG miał trochę problemów z awansem ze swojej grupy, ale ostatecznie zameldował się w fazie pucharowej. W ćwierćfinale WSG Bydgoszcz pokonała Akademię Nauk Stosowanych w Pile 2:1. Najbardziej dramatyczny przebieg miał mecz półfinałowy. W nim zawodnicy WSG Bydgoszcz zremisowali w regulaminowym czasie z UŚ Katowice 3:3. O awansie zadecydowały rzuty karne, wygrane przez bydgoszczan 3:2. W finale również padł remis. WSG Bydgoszcz zremisowała z AWF Warszawa również 3:3. Tym razem jednak rozstrzygnięcie padło w dogrywce, po której zespół złożony niemal w połowie przez graczy Futsal Świecie wygrał 5:4. Tym samym czwórka zawodników ze świeckiego klubu wywalczyła tytuł akademickich mistrzów Polski!