Kibice ze Świecia nominowani do prestiżowej nagrody

Fani Futsalu Świecie znaleźli się w gronie pięciu nominowanych klubów w kategorii „publiczność roku” w plebiscycie Futsal Studio współpracującym z Polskim Związkiem Piłki Nożnej.

Organizatorzy imprez sportowych w Świeciu, często narzekali, że choć kibice przychodzą na ich wydarzenia, to ciężko ich zmobilizować do większej aktywności na arenach sportowych. Tymczasem, jakby zadając kłam temu twierdzeniu, kibice Futsalu Świecie zostali docenieni, znajdując się w gronie nominowanych do „publiczności roku”. Plebiscyt organizowany jest przez Futsal Studio, a partnerem akcji jest ogólnopolski portal Futsal-Polska.pl we współpracy z Komisją Futsalu i Piłki Plażowej Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Kibice ze Świecia będą rywalizować w tym plebiscycie z takimi klubami jak: BSF Busko Zdrój, Eurobus Przemyśl, Sośnicka Gliwice i We-Met FC Kamienica Królewska.

– Trzeba pamiętać, że do typowania brano pod uwagę obie grupy I ligi, zarówno północną i południową, co oznacza, że nasi kibice znaleźli uznanie w oczach nominujących jako jeden z pięciu klubów, spośród 23 w całej stawce – mówi Tomasz Keller – rzecznik prasowy Futsal Świecie. – Nominacja to wielkie wyróżnienie dla naszych kibiców, którzy zorganizowali się bardzo spontanicznie w połowie sezonu i świetnie dopingują  nasz klub, choć trzeba pamiętać, że kategoria „publiczność roku” dotyczy wszystkich ludzi, którzy przychodzą na nasze mecze i zachowują się naprawdę fantastycznie – dodaje Keller.

Głosowanie potrwa do 7. maja. Aby oddać swój glos należy wejść na profil FB Futsal Studio lub 1 Polskiej Ligi Futsalu i za pomocą „emotikonek” oddać głos odpowiednią „buźką” zgodnie z instrukcją. Ostatecznie głosować będzie 17 członków kapituły, reprezentujących wszystkie województwa w Polsce, którzy przyznawać będą od 1 do 5 punktów. Osiemnastą będą kibice, których głosy zostaną zliczone i zamienione na punkty. Oprócz tej kategorii w plebiscycie można głosować również na najlepszego zawodnika, zawodniczkę, trenera i osobowość roku.