Spróbujemy pokonać Gdańsk po raz pierwszy

Futsal Świecie w dotychczasowej historii rywalizacji z AZ UG Gdańsk Futsal ma niekorzystny bilans. Podopieczni Marcina Mikołajewicza będą chcieli na pewno to zmienić.

Kibice w Świeciu pamiętają doskonale, jak rok temu we wrześniu rozegraliśmy pierwszy, historyczny mecz w I lidze. Naszym rywalem był wtedy właśnie zespół AZ UG Gdańsk. Po dramatycznym meczu, spotkanie zakończyło się remisem 5:5, a rywale zabrali nam zwycięstwo dosłownie w ostatnich sekundach. W rewanżu w Gdańsku, górą był zespół z Trójmiasta, który zwyciężył 5:2. Nasz bilans to zatem jeden remis i jedna porażka. Szczególnie zabolał nas na pewno remis we własnej hali, bo tych punktów strasznie potem brakowało w ostatecznej klasyfikacji.

W tym sezonie zespół z Gdańska znacznie odmłodził skład i dla wielu jego postawa jest sporą niewiadomą. Do tej pory gdańszczanie mają na koncie zwycięstwo, remis i porażkę i czterema punktami zajmują szóste miejsce w tabeli. Akademicy w pierwszej kolejce zremisowali u siebie z Wenecją Pułtusk 5:5. W drugiej serii gier pokonali na wyjeździe Bonito Białystok 5:4. W ostatniej kolejce gdańszczanie doznali jednak sromotnej porażki, ulegając we własnej hali drużynie z Gniezna aż 2:11! Po takim meczu na pewno zrobią wszystko, aby zrehabilitować się swoim kibicom. Świecianie z kolei staną przed szansą pokonania po raz pierwszy w historii drużyny z Gdańska i odniesienia zarazem trzeciej wygranej z rzędu. Zapowiada się kawał solidnego, futsalowego widowiska. Początek meczu w sobotę 14.10 o godzinie 17.00.