Kończymy rundę i rok kalendarzowy meczem z Bojano

Ostatni mecz pierwszej rundy I ligi grupy północnej będzie miał wyjątkowy wymiar dla naszego najlepszego strzelca Mateusza Cymana, który zmierzy się ze swoją byłą drużyną.

Mateusz Cyman dwa poprzednie sezony spędził w zespole LZS Dragon Bojano w rozgrywkach I ligi grupy północnej, zdobywając w sezonie 2021/22 – 16 bramek i strzelając dokładnie tyle samo w kolejnym sezonie. W tym sezonie Cyman już na krótko przed półmetkiem ligi ma na koncie 17 trafień i jest najskuteczniejszym graczem Futsal Świecie i jednym z głównych kandydatów do korony króla strzelców I ligi.
Dla podopiecznych Marcina Mikołajewicza spotkanie z LZS Dragon Bojano będzie meczem o utrzymanie fotelu lidera tabeli przed długą przerwą świąteczną i pozwoli zapewnić spokojne przygotowania do rundy rewanżowej. W poprzednim sezonie świecianie zremisowali na wyjeździe 5:5 (11 grudnia), by w lutym tego roku zwyciężyć we własnej hali 8:6. Nasz rywal zajmuje obecnie dziewiąte miejsce w tabeli z 11 punktami na koncie i bilansem bramek 39-38. Świeckie Pantery śrubują natomiast swoje strzeleckie możliwości, mając już zdobytych 73 bramki, co daje absolutnie kosmiczną średnią 7,3 gola na mecz! W ostatniej kolejce futsalowcy LZS Dragon Bojano zanotowali remis 4:4 z KS Gniezno, natomiast Futsal Świecie zwyciężył derby w Toruniu 9:1. Zapraszamy na trybuny, tym bardziej, że potem przyjdzie nam długo czekać na kolejne futsalowe zmagania naszych ulubieńców! Początek spotkania w sobotę 02.12 o godzinie 17.30. Wstęp oczywiście bezpłatny.