Pantery zechcą zrewanżować się za inaugurację – zapowiedź meczu Futsal Świecie vs Futbalo Białystok

Futsal Świecie rozpoczyna kampanię rundy rewanżowej w I lidze futsalu grupy północnej. Do tej pory zespół ze Świecia stracił punkty tylko po remisach w Gnieźnie i Białymstoku, z którym to właśnie zmierzy się w najbliższym meczu.

Futsal Świecie pozostaje jak dotąd jedyną niepokonaną drużyną w I lidze grupy północnej. Pierwsze punkty zespół Marcina Mikołajewicza stracił już jednak w I kolejce, we wrześniu, kiedy to zremisował na wyjeździe z Futbalo Białystok 1:1. Wynik mógł być jeszcze groszy, ale od porażki uchronił ekipę ze Świecia gol Maksymiliana Lewandowskiego w samej końcówce przy grze z wycofanym bramkarzem. W tamtym spotkaniu zabrakło jednak głównego kreatora gry ekipy Panter – Marcina Mrówczyńskiego, który na rewanż jest oczywiście w pełni gotowy.
Futbalo Białystok w swoich mediach społecznościowych zapowiada to spotkanie jako konfrontację dwóch najlepszych formacji defensywnych w lidze i faktycznie, to zespół z Białegostoku stracił do tej pory najmniej, bo tylko 21 bramek, podczas gdy drugie miejsce zajmuje Futsal Świecie ze stratą 23 goli. Jeśli jednak wziąć pod uwagę statystyki ofensywne, to…liczby podopiecznych Marcina Mikołajewicza robią ogromne wrażenie! Świecianie są absolutnymi liderami, ponieważ do tej pory strzelili 82 gole, a drugi w tabeli zespól Red Devils Chojnice 54, a więc o 28 goli mniej!! Średnia bramek na mecz Futsalu Świecie, to imponująca liczba 7,45! Trzeba to jednak będzie udowodnić przeciwko drużynie, której zespół ze Świecia strzelił przecież tylko jednego gola.
Podsumowując, kibicom szykuje się pojedynek najlepszego w lidze ataku z najlepszą obroną. Ponadto nie należy zapominać, że Futbalo Białystok zajmuje obecnie wysokie, trzecie miejsce w tabeli, a więc będzie to również spotkanie drużyn ze ścisłego podium. Do tej pory bilans spotkań jest bardzo korzystny dla Futsalu Świecie i wynosi: 2 remisy, 1 zwycięstwo i 0 porażek, przy bramkach 8:6 na korzyść Futsalu Świecie.
Spotkanie zostanie rozegrane w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Sienkiewicza 3 w Świeciu o w sobotę 20. stycznia o godzinie 17. Wstęp oczywiście bezpłatny. Klub przeprowadzi również transmisję live. Link zostanie podany na profilu FB Futsal Świecie.
A Waszym zdaniem kto będzie lepszy – najlepsza obrona, czy najlepszy atak?
Sponsorem meczu jest marka: Brico Marche