Co słychać u naszych pucharowych rywali…?

Zespół GI MALEPSZY ARTH SOFT LESZNO w środę rozegrał spotkanie 19. kolejki Fogo Futsal Esktraklasy, w którym dość nieoczekiwanie przegrał na wyjeździe po bardzo wyrównanym meczu z AZS UW DARKOMP WILANÓW 4:5.

Zespół z Leszna zaczął spotkanie bardzo dobrze, bo po pięciu minutach prowadził w Warszawie już 2:0 po samobójczym golu (po akcji Daniela Gallego) i trafieniu Jakuba Kąkola. Gospodarze zdobyli gola kontaktowego w 10’ minucie po uderzeniu Jakuba Wankiewicza, ale po kwadransie drużyna z Wielkopolski znów prowadziła różnicą dwóch goli, gdy bramkę po asyście Kacpra Konopackiego zdobył Oleksandr Kolesnykov. Mimo prowadzenia 3:1, zespół z Leszna ostatecznie przegrał to spotkanie. AZS UW Wilanów zagrał kapitalną końcówkę pierwszej połowy, zdobywając trzy bramki na przestrzeni czterech minut! Prawdziwym bohaterem gospodarzy okazał się Jakub Wankiewicz, który trafił w 16’ i 18’ minucie, kompletując klasycznego hat-tricka, a w ostatniej minucie pierwszej połowy zespół z Wilanowa wyszedł jeszcze na prowadzenie 4:3 po golu Leonardo Mascarenhasa. Pięć minut po wznowieniu gry Radosław Marcinkowski podwyższył na 5:3 dla zespołu z Warszawy. Goście w ostatniej minucie zmniejszyli straty po bramce Rajmunda Siecla, ale na doprowadzenie chociażby do remisu zabrakło już czasu.

W najbliższej kolejce, tj. 27 stycznia w sobotę zespół GI MALEPSZY ARTH SOFT LESZNO zmierzy się we własnej hali z trzecim w tabeli Piastem Gliwice, będzie to więc jedno z ciekawszych spotkań kolejki w Fogo Futsal Ekstraklasie. Początek meczu zaplanowano na godzinę 16.00. Jeżeli chcecie obejrzeć naszego pucharowego rywala – zapraszamy do relacji na WP Pilot.

 

Źródło: https://www.futsal.leszno.pl/2024/01/24/azs-uw-wilanow-gi-malepszy-arth-soft-leszno-54-43-24-01-2024/