Ekstraklasa znowu zawita do Świecia – walczymy w Pucharze Polski 

Po raz trzeci w swojej historii Futsal Świecie zmierzy się z zespołem z Fogo Futsal Ekstraklasy w ramach rozgrywek Pucharu Polski. Tym razem jednak przeciwnik będzie najtrudniejszy, bo świecianie trafili na GI MALEPSZY ARTH SOFT LESZNO, czwarty obecnie zespół w Polsce.

Dwa lata temu Futsal Świecie w swoim debiutanckim sezonie dotarł do 1/16 finału Pucharu Polski, gdzie po dramatycznym meczu przegrał, ale dopiero po dogrywce z Red Dragons Pniewy 4:7 (4:4 w regulaminowym czasie gry). 

W kolejnym sezonie, gdy świecianie byli już beniaminkiem I ligi, ustanowili klubowy rekord, jeśli chodzi o rozgrywki pucharowe, docierając aż do ćwierćfinału Pucharu Polski. Tam jednak lepsza okazała się Jagiellonia Futsal Białystok, która ograła nasz zespół 6:2, choć do przerwy podopieczni Marcina Mikołajewicza remisowali 2:2. 

Chciałoby się powiedzieć „do trzech razy sztuka”, jeżeli chodzi o konfrontacje z zespołami z Fogo Futsal Ekstraklasy, ale patrząc na tabelę, w tym roku los nie był dla nas łaskawy. Zespół GI MALPESZY ARTH SOFT LESZNO zajmuje obecnie czwarte miejsce w Ekstraklasie i choć traci już dość sporo do „wielkiej trójki” (Rekord, Constract, Piast Gliwice), to jednak stanowi obecnie czwartą siłę na futsalowej mapie Polski. O awans będzie więc piekielnie trudno i na pewno świecianie nie będą w tym meczu faworytami, ale wierzymy, że przed własną publicznością będą w stanie zrobić cuda. Wypełnijmy więc świecką halę po brzegi i ponieśmy nasz zespół do zwycięstwa. Mecz odbędzie się 4 lutego (niedziela) o godzinie 17.00. Wstęp oczywiście wolny.