Pantery godnie zakończyły sezon zasadniczy i czekają na baraże

Futsal Świecie pokonał w ostatnim meczu sezonu na wyjeździe LZS Dragon Bojano 5:1. Teraz przed podopiecznymi Marcina Mikołajewicza najważniejszy dwumecz w historii klubu, który zadecyduje o tym, kto awansuje do Fogo Futsal Ekstraklasy.

Już przed meczem, było jasne, że Futsal Świecie jedzie na mecz do Bojano jedynie po to, aby w dobrym stylu zakończyć sezon zasadniczy, ponieważ świecianie i tak było już jasne, że zajmą drugie miejsce w tabeli. Cel został zrealizowany, a wynik spotkania rozstrzygnął się już w pierwszej połowie, którą świecianie wygrali 5:1. W drugiej połowie „Świeckie Pantery” dołożyły jeszcze jednego gola i ostatecznie wygrały to spotkanie 6:1. Bramki dla świecian zdobywali: Marcin Mrówczyński (2), Piotr Kaczkowski, Mateusz Cyman, Jakub Hapka, a jednego gola gospodarze wbili sobie po trafieniu samobójczym. Tym samym Futsal Świecie osiągnął najlepszy wynik w trzyletniej historii klubu, zajmując drugie miejsce w tabeli I ligi grupy północnej z imponującym wynikiem 57 punktów, na co złożyło się 18 wygranych, 3 remisy i tylko jedna porażka. Futsal Świecie odnotował przy tym świetny bilans bramkowy 143-45, będąc zdecydowanie najskuteczniejszą drużyną w całej lidze. Świecianie stracili natomiast tyle samo bramek co Red Devils Chojnice i pod względem obrony zajęli pierwsze miejsce ex equo. Niestety mimo tak imponującego bilansu, do mistrzostwa I ligi, „Panterom” zabrakło czterech punktów. Do Fogo Futsal Ekstraklasy bezpośrednio awansował zespół Red Devils Chojnice, a Futsal Świecie zmierzy się w barażu z Gwiazdą Ruda Śląska.
W grupie południowej nie było niespodzianek w ostatniej kolejce. Swojej szansy nie zmarnował zespół AZS UŚ Katowice, który wygrał na wyjeździe z AZS UEK Kraków 2:1 i przypieczętował bezpośredni awans do Fogo Futsal Ekstraklasy. Gwiazda Ruda Śląska pokonała u siebie Górnik Polkowice 5:4, ale nic już jej to nie dało w obliczu zwycięstwa katowiczan.