Białystok znów okazał się szczęśliwy dla Futsal Świecie

Świeckie Pantery po raz drugi z dalekiego wyjazdu na Podlasie przywiozły komplet punktów. Mimo, że zespół trenera Marcina Mikołajewicza przegrywał już 0:2 z Bonito Helios, to ostatecznie wygrał 6:4 i pozostaje w walce o trzecie miejsce w lidze.

Całe spotkanie w Białymstoku w roli pierwszego bramkarza rozegrał Brajan Olkiewicz pod nieobecność Daniela Semraua i Bartosza Piotrowskiego. Mecz z drużyną, która zajmowała 10 miejsce w I lidze rozpoczął się dla świecian bardzo niekorzystnie bo po ośmiu minutach przegrywali już 0:2. Pierwszą bramkę dla gospodarzy zdobył w 6’ minucie Aliaksei Vatkevich, a dwie minuty później wynik podwyższył Artur Gołaszewski. Reakcja trenera Mikołajewicza była jednak natychmiastowa. „Miki” poprosił o czas, co poskutkowało na zawodników niemalże momentalnie. W 11’ minucie na tablicy już widniał remis, po tym, jak w odstępie kilkudziesięciu sekund bramki zdobywali Mikołajewicz i Kolmajer. „Kolmi” jeszcze w pierwszej połowie zdążył dołożyć dwa trafienia i skompletować hat-tricka, a grający trener Futsal Świecie również dołożył jeszcze jedną bramkę. Tym samym, futsalowcy spod znaku czarnej pantery zdobyli pięć goli z rzędu i ze stanu 2:0 dla Bonito, doprowadzili do wyniku 5:2 dla Świecia po pierwszej połowie spotkania!

W 29’ minucie gospodarze zmniejszyli nieco straty po bramce Jakuba Kozłowskiego, który zdecydował się na strzał z dystansu. W 30’ minucie świecianie zdobyli szóstego gola. Mikołajewicz wyłożył piłkę po rzucie rożnym do Karola Czyszka, a ten huknął w swoim stylu, podwyższając na 6:3. Gospodarze, grając w końcówce z wycofanym bramkarzem zdołali jeszcze zdobyć czwartego gola, którego autorem był Mateusz Rogowski. Dzięki tej wygranej Futsal Świecie zachował szansę na zajęcie  trzeciego miejsca na koniec sezonu. Ostatni mecz odbędzie się w najbliższą niedzielę w świeckiej hali o godzinie 18.00, a rywalem Futsal Świecie będzie drużyna z Gniezna.