Zapomnieć o walkowerze i powalczyć o podium

W niedzielę kończymy swój pierwszy sezon w I lidze. W zależności od wyniku meczu z KS Gniezno zakończymy rozgrywki na którymś z miejsc 3-5.

Futsal Świecie może zająć jeszcze najniższe miejsce na podium, ale aby tak się stało musimy zdobyć punkty z Gnieznem i liczyć na porażkę Futbalo Białystok w meczu wyjazdowym z We-Met-em Kamienicą. Losy mistrzostwa w naszej grupie rozstrzygną się w ostatniej kolejce, co dla kibiców zawsze jest szczególnie atrakcyjne. Mistrzem I ligi północnej zostanie klub z Gdańska lub Kamienicy. Gdańszczanie wybierają się na wyjazd do nieobliczalnego Futsalu Szczecin i jeśli wygrają, wywalczą mistrzostwo, nie musząc już oglądać się na wynik meczu w Sierakowicach, gdzie We-Met będzie walczył z Futbalo.

Świecianie będą chcieli na pewno sprawić swoim kibicom miłe zakończenie sezonu i pokonać zespół z pierwszej stolicy Polski. Raz już ta sztuka się udała. Wygraliśmy w Gnieźnie po ciężkim boju, ale jak pamiętamy, mecz zweryfikowano na naszą niekorzyść jako walkower. Teraz zapominamy o tym i będziemy walczyć ponownie o zwycięstwo.

Ostatnie spotkanie sezonu rozpocznie się w niedzielę o godzinie 18.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Świeciu. Oczywiście przeprowadzimy z tego spotkania transmisję na żywo na naszym kanale FB.