Czas w końcu przechylić szalę ze Szczecinem

Do tej pory Futsal Świecie ma w dorobku idealny remis w konfrontacjach z Futsalem Szczecin. W poprzednim sezonie zremisowaliśmy w Szczecinie 6:6, a w Świeciu 3:3. Ewentualne przełamanie remisowej passy na korzyść, będzie oznaczać dla świeckich Panter umocnienie się na pozycji wicelidera tabeli.

Kibice w Świeciu szczególnie pamiętają pechowy remis 6:6 w Szczecinie, gdy straciliśmy gola dosłownie w ostatniej sekundzie meczu. Działo się to niemal równo rok temu. W tamtym spotkaniu nasz zespół prowadził już 3:0, a mimo to spotkanie zakończyło się remisem, a cały mecz należał do jednych z większych dreszczowców w całej historii Futsalu Świecie. W rewanżowym meczu w Świeciu również żadna ze stron nie zdołała odnieść zwycięstwa, choć tamto spotkanie niemal przez cały przebieg było dużo bardziej wyrównane.
Nasz rywal ze Szczecina rozpoczął sezon fenomenalnie od czterech wygranych z rzędu. Szczecinianie pokonywali kolejno LZS Bojano 4:1 (wyjazd), Futbalo Białystok 6:1 (dom), KKF Konin 8:2 (wyjazd) oraz Wenecję Pułtusk 7:3 (dom). W ostatnich dwóch kolejkach zespół ze Szczecina zdobył jednak już tylko jeden punkt. W piątej kolejce uległ niespodziewanie w Gdańsku, tamtejszemu AZS UG 5:7, by w ostatniej kolejce zremisować u siebie 1:1 z KS Gniezno.
Futsal Świecie po pięciu kolejkach wciąż jest niepokonany, ale dwukrotnie gubił punkty po wyjazdowych remisach w Białymstoku i Gnieźnie. Trzeba jednak przyznać, że świeckie pantery są w tym sezonie zabójczo skuteczne. Do tej pory podopieczni Marcina Mikołajewicza strzelili aż 43 gole w sześciu spotkaniach, co daje średnią 7,16 bramki na mecz! To absolutnie najlepszy wynik w I lidze grupie północnej. Żadnemu innemu klubowi nie udało się również ustrzelić trzech „dwucyfrówek”, co jest wynikiem również robiącym wrażenie. Statystyki jednak nie grają, a naszej drużynie zawsze potyczki z ekipą ze Szczecina kojarzyły się z twardymi pojedynkami. Na taki liczymy również w sobotę. Stawką meczu dla świecian będzie utrzymanie pozycji wicelidera tabeli.
Mecz Futsal Świecie – Futsal Szczecin
Sobota, 04.11.2023r. – godzina 17.00 – Hala Widowiskowo-Sportowa w Świeciu, Wstęp wolny!